BIG ONE FITNESS

Proč se vyplatí cvičit s trenérem?

proc_cvicit_s_trenerem

Trenér vs. internet

Většina z vás si dává otázku: „Proč bych měl/a cvičit s trenérem, když internet je plný rad?“. Přijde vám to jako zbytečné vyhazování peněz. Internet vám může pomoci, ale bohužel, jak se čím dál častěji setkávám s tzv. „odbornými články na internetu“ o úžasných dietách a nepochybně zaručených typech, jak přibrat svalovou hmotu, jak docílit krásného a plochého bříška či dokonce dosažení úžasných výsledků bez cvičení. Tak právě tyto články nebo jim podobné jsou často psané absolutními „laiky“ nebo „samozvanými trenéry“, kteří nemají patřičné vzdělání a všechny tyto produkty jsou nabízeny za jediným účelem, a to dostat z vás co nejvíce peněz, někdy jsou dokonce i zdraví nebezpečné. Nikdo už se však nedívá na váš aktuální zdravotní stav, či co by to vůbec mohlo udělat s vaším metabolismem. Toto se u vyškolených trenérů stát nemůže. Takový trenér je schopen vám udělat přesnou diagnostiku a řekne vám, co všechno si můžete dovolit se svým tělem dělat. Vše je samozřejmě přizpůsobené vašemu aktuálnímu zdravotnímu stavu, vaší sportovní minulosti, vašim zkušenostem, věku, váze a tomu, čeho chcete dosáhnout.

Proč cvičit s trenérem ?

Trenér je tu pro vás. Pomůže vám k vámi zvoleným cílům, snaží se vás motivovat a hlavně jste pod neustálým odborným dohledem. Pokud to člověk skutečně myslí vážně, opravdu si zvolí odbornou pomoc. Lidé často říkají: „Je to drahé a zbytečné“. Avšak nic není zbytečné, pokud jste schopni utratit stovky a tisíce za zázračné diety a úžasné stroje a pořád vidíte, že to nikam nevede. Je možná lépe to zkusit jinak. Nakonec zjistíte, že s trenérem máte výsledky a zároveň vás cvičení baví. Získáte nové životní cíle a možná i nový životní styl. Díky trenérovi nemusíte myslet na tréninkové plány, ptát se kamarádů a přátel, zda toto či ono je správně. Nebo jestli se dělá tento cvik tímto způsobem a nejsou už jiné moderní postupy a metody. Toto všechno hlídá trenér.

Můžu si trenéra dovolit?

Pokud jste se skutečně rozhodli váš život změnit, víte, že kvalita něco stojí, a že pokud chcete výsledky, musíte pro to něco udělat. Když si spočítáte, kolik vás stojí cigarety, alkohol nebo víkendové bouřlivé večírky, vyjde vám, že trenér by byl pro vás minimální položka a nezasáhl by do vašeho rodinného rozpočtu natolik, abyste si nemohli dopřát i jiné koníčky. S trenérem se můžete dohodnout na délce spolupráce a i na počtu tréninků. Vše je jen o komunikaci a chuti skutečně se sebou něco udělat.

Proč platit cca.500,-/h., když kamarád kamaráda si bere jen 150,-/h.?

Dnešní ceny trenérů ve fitness centrech jsou podobné, kolem 500,-/h. Zcela jistě můžete najít někoho, kdo by vás trénoval třeba jen za 150,-/h, ALE opět je to stejné jako hledat radu na internetu, nemáte jistotu, že ten člověk opravdu ví, co dělá. Často jsou to začínající trenéři, kteří ještě nemají žádné zkušenosti a vy jste jejich „pokusný králík“. Nebo jsou to lidé dokonce bez trenérského vzdělání, kteří si myslí, že to jak cvičí oni přece musí být správně pro každého. NEMUSÍ ! 🙂 Existuje mnoho typů tréninků a záleží na mnoha faktorech, aby byl zvolen ideální typ tréninku pro Vás.

Jak mi změna prospěje ?

Říká se, že: „Kde je vůle, tam je cesta.“ Je miliony výmluv, proč to nejde, ale když to opravdu chcete, stačí jen jeden krok. Trenér je cesta k vašim snům, pomoc k vašim cílům a je to ten, který s vámi je vždy, když už si myslíte, že nemůžete. Trenér vám vždy odborně poradí a pomůže. Opraví naučené chyby z předešlého cvičení s kamarády. Ukáže správnou techniku provedení cviků. Naučí vás sestavovat si vlastní tréninkové plány, ukáže principy cvičení a poradí s jídelníčkem. To vše vám ukáže mnohem efektivnější a rychlejší cestu k vaší ideální postavě a výkonnosti. Uvidíte, že nový životní styl si zamilujete. 🙂