BIG ONE FITNESS

Ideální pitný režim

IMG_2709

Každý člověk, který se stará o své zdraví, by měl dodržovat pitný režim hned z mnoha důvodů.

Naše tělo je tvořeno z 60% vody, která je obsažena ve svalech, krvi, mozku a kostech. Ochlazuje naše tělo, podporuje vstřebávání živin, vylučování škodlivých látek z těla atd. Nedostatek vody může způsobit mnohé zdravotní potíže jak na povrchu těla (kožní problémy), tak i uvnitř těla (ledviny, trávení, …).

Doporučený denní příjem je kolem 2-3 litrů vody. Do tohoto objemu se nezapočítává káva, džusy, alkohol, atd., ale pouze čistá voda. Pít by se mělo během celého dne v pravidelných intervalech ještě dříve, než člověk pocítí žízeň.

Ten, kdo toto množství za den nezvládá, by měl postupně každý den zvyšovat svůj příjem vody například o 3 dcl, až do té doby, kdy alespoň dosáhne již zmiňovaných 2-3 litrů za den. Dodržování pitného režimu není složitá věc, ale díky této maličkosti se budete cítit a vypadat mnohem lépe.

Existuje i riziko opačného problému než je dehydratace, kterým je hyperhydratace (převodnění organizmu).  Může k ní dojít, když v krátké době vypijete víc než 6 litrů vody nebo nízkostupňového piva.  V důsledku toho dochází v mozku ke zvýšení nitrolebního tlaku, což se může projevit mnoha symptomy, jako je například bolest hlavy, žízeň, problémy s dýcháním, žaludeční nevolnost, stav zmatenosti,…

 

Váš trenér Radek Studený